• Огляд книги «Як управляти своїм босом» Джона П. Коттера, Джона Дж. Гебарроа

    Огляд книги «Як управляти своїм босом» Джона П. Коттера, Джона Дж. Гебарроа

Огляд книги «Як управляти своїм босом» Джона П. Коттера, Джона Дж. Гебарроа

 

Автор статті: Алена Лубчак

Продовжую свою нещодавню рубрику #HelenBookshelf новим дописом
Сьогодні хочеться, по-перше, написати огляд українською. А, по-друге, розказати про чудовий міні-формат книжок з серії Класика Harvard Business Review від видавництва Книголав.

Автори цієї книжки, а точніше сказати статті: Джон Ґебарро (John J.Gabarro) – професор, член Фонду UPS, викладач теорії управління персоналом у Гарвардській школі бізнесу та Джон Коттер (John P. Kotter) – професор за програмою Коносуке Мацусіта, викладав теорію лідерства в Гарвардській школі бізнесу. Власне, як завжди, титулів та зірочок у авторів вистачає, що автоматом додає певний кредит довіри.
Щодо самої книжки, то її незмінний плюс — це її розмір. Вона радше відноситься, як на мене, до статті, яку зручно прочитати зранку за філіжанкою кави перед початком чергового робочого дня

Тепер же перейдімо до основних думок книжки:

  • Під “управлянням босом” мається на увазі свідоме та ціленаправлене управління стосунками зі своїм керівником. А ви вже хотіли побачити секретні прийоми НЛП, які дозволять вам збільшити вдвічі зарплату? Якщо так, то змушена вас розчарувати, назва радше рекламний трюк
  • Стосунки між підлеглим та керівником — це “взаємна залежність двох індивідів, які здатні помилятися”. Якщо чесно, то у мене самої раніше було хибне очікування від керівника. Він мав бути ідеальним, ніколи не помилятись й постійно мене розвивати Якою наївною я була. Насправді, нашим шефам треба наша допомога. Й не завжди вони можуть/мають час прийти й попросити її.
  • Вивчіть свого шефа. Яке його/її становище в компанії? Сильні та слабкі сторони? Які цілі стоять перед ним (особисті та організаційні)? Які проблеми має? Як йому подобається працювати (мікро-менеджерити чи навпаки, лише в крайніх ситуаціях бути залученим)? Як любить отримувати інформацію (усно, e-mail, дзвінки)? Все це допоможе вам адаптувати свій стиль поведінки та зекономити купу часу та зусиль на фазі “притирання” та уникнути непотрібних конфліктів.
  • Дуже логічно, що також треба вивчити себе Всі ті ж питання про цілі, проблеми, стилі роботи, сильні та слабкі сторони треба дослідити щодо себе. Ефект той самий: економія часу та зусиль на етапі пошуку форм співпраці зі своїм шефом.
  • Є не продуктивні шаблони поведінки підлеглих. Якщо ви помітили, що вчиняєте наступним чином, саме час переосмислити свою поведінку:

     

    • Контрзалежність — обурення рішенням шефа, опір їх впровадженню. Вступ у конфлікти тільки щоб посперечатись. Дуже болюча й агресивна реакція на обмеження від шефа. Саме дивне, що менеджер з таким типом поведінки до власних підлеглих може бути дуже добрим.
    • Надмірна залежність — це надмірна поступливість, навіть якщо керівник помиляється. Приховування свого роздратування. Вважають свого начальника премудрим батьком/матір’ю, який є беззаперечним авторитетом. Очікують, що він всього їх навчить та забезпечить успішність кар’єри.
Й перше й друге призводять до нереальних очікувань від свого керівника.
Однозначно треба позбавлятись від не конструктивних патернів поведінки

Що ж робити?

Тепер щодо рекомендацій, як побудувати успішні та ефективні стосунки з власним керівником:
  1. Адаптуйте свій стиль роботи зі стилем роботи вашого керівника. Якщо ви звикли писати довгі звіти, а ваш керівник звик отримувати всю інформацію під час ранкової кави біля каво-поінту — адаптуйтесь! Звісно, для початку вам треба вивчити себе та свого керівника, про що писалось вище
  2. З’ясуйте взаємні очікування. Що очікує керівництво від вас? Які ваші кар’єрні плани у цій компанії? Всі ці аспекти треба обговорити та прийти до згоди з керівництвом. Й відповідальність за це лягає на вас. Незалежно від наявності системи розвитку персоналу в компанії.
  3. Контролюйте об’єм інформації, який потрібен вашому керівнику. Й обмеження наданої інформації й перевантаження нею шефа — однаково не продуктивні. Й тут питання до вас — знайти необхідний вам баланс.
  4. Завоюйте довіру свого керівника. Пам’ятаєте, як у відомій рекламі “No Martini, no party!” Тут все аналогічно — без довіри ваш керівник буде постійно мікроменеджерити вас.
  5. Час вашого керівника — важливий ресурс, який треба берегти. Якщо ви йдете до свого шефа з проблемою — зупиніться й запитайте себе ще раз: “А може я можу вирішити цю проблему самостійно?”. Якщо ви постійно будете використовувати плив, владу та час вашого шефа на дрібні проблеми, то на більш серйозні їх вже не лишиться.
Звісно, вимальовується картина, що тепер менеджеру, окрім свої основних обов’язків, яких й так багато, треба тепер ще й займатись побудовою відносин з шефом. Й не всім це подобається, давайте будемо чесними. Але без цієї складової ефективність у вашому відділі, компанії та й успішність вашої кар’єри буде на порядок нижчою. Тому, ці інвестиції приносять значні дивіденди!
Інвестиції у відносини з шефом — одні з найприбутковіших
Узнайте, что нового!
Рекомендуем не пропускать наш ежемесячный дайджест )