• ITKaiZenClub

    ITKaiZenClub

ITKaiZenClub

Слово KaiZen - японського походження, складається з двох слів: 改 - зміна (англ. Kai) і 善 - хороший (англ. Zen). Загалом же це японська філософія, яка фокусується на безперервному вдосконаленні процесів виробництва, розробки, допоміжних бізнес-процесів і управління, а також всіх аспектів життя.

В процес безперервного вдосконалення залучаються всі - від менеджерів до робітників, причому це вимагає відносно невеликих матеріальних витрат. Філософія кайдзен передбачає, що наше життя в цілому (трудова, громадська та приватна) повинне бути орієнтоване на постійне поліпшення. У розробці програмного забезпечення ця філософія представлена ​​як окремою методологією P2M так і набором практик Lean щодо ощадливого виробництва.

ІТ клуб ITKaiZenClub

ITKaiZenClub створювався спочатку як подія, де люди з ІТ сфери зможуть обговорювати питання, пов'язані з управлінням розробкою програмного забезпечення, ділитися своїми знаннями та досвідом, отримувати відповіді на робочі питання. Згодом же ITKaiZenClub став повноцінною спільнотою менеджерів, аналітиків і професіоналів в ІТ, живим і відкритим до нових знайомств і ідей.

Поки ми зустрічаємося тільки в Києві, але з часом дуже сподіваємося, що такі спільноти будуть по всій Україні або навіть світу ;)

Ми з радістю запрошуємо всіх бажаючих на наші зустрічі.

Графік найближчих зустрічей ви знайдете в нашому календарі подій! А звіти про минулі зустрічі можна подивитися в нашому блозі: наприклад, тут або тут.

Ну і звичайно ж наша сторінка на FACEBOOK!

Безкоштовні тренінги і зустрічі ITKaiZenClub, що вже були

Наша перша зустріч ITKaiZenClub

 

Users and their Stories

Ми розповідали, як правильно використовувати одну з основних технік написання вимог в Agile - user story і які основні антипаттерни при їх написанні. Міркували про те, чому взагалі виникло цей новий формат, які переваги він дає нам і які нюанси виникають при використанні історій.

Робота з вимогами в умовах Agile-трансформації

Ми поговорили про те, як змінюються підходи до роботи з вимогами на різних етапах розвитку продуктової компанії. На реальних прикладах розглянули найпоширеніші етапи зміни організаційної структури IТ-компанії і визначили їх вплив на роботу з вимогами замовників і користувачів програмного забезпечення.

Ефективні комунікації

Як проводити наради коротко і результативно? Як вести переговори з підлеглими, керівником, замовниками? Як оформляти результати зустрічей, щоб нічого не загубилося? Як написати лист, щоб його прочитали? Як задати питання, щоб отримати вичерпні відповіді, а не відписки? У контексті розмови про комунікації в ІТ ми відповіли на ці та багато інших цікавих питань.

Business analysis Roadmap

Ми розповіли про те, який шлях проходить бізнес-аналітик від ініціювання проекту до початку його розробки. Обговорили, з чого варто починати аналіз на проекті, як підготувати грунт для успішного проведення аналізу, які ключові етапи аналізу слід пройти в залежності від методології розробки. Визначили, чим хороший бізнес-аналітик повинен забезпечити команду для успішного результату проекту.

Успішний бізнес-аналітик: хто він і що він повинен знати і вміти?

Наша зустріч була особливо цікава для тих, хто хоче стати бізнес-аналітиком, але до кінця не розуміє, які завдання виконує людина цієї професії. Що робить бізнес-аналітика успішним? Які знання і вміння йому потрібні, щоб робити свою роботу якісно? Які особисті якості повинен мати хороший аналітик? Ми відповіли на ці та багато інших питань.

HR vs PM: як знайти точки дотику?

Ми поговорили про те, як може взаємодіяти HR і менеджер проектів, щоб від цього сфера people management стала однією з сильних сторін компанії. Крім того, розібрали практичні питання щодо налагодження взаємодії та планування розвитку членів команди і самого РМ-а з залученням HR-а.

Масштабування за допомогою SAFe: міф чи реальність?

На цей раз ми поговорили про масштабування в світі Agile. Ознайомилися з одним з найпопулярніших фреймворків для масштабування Scrum - SAFe (ScaledAgileFramework) і розглянули практичний кейс впровадження SAFe на реальному проекті.

Introduction to Agile and Scrum

Ми поговорили про те, чому в світі розробки програмного забезпечення з'явилося таке поняття, як Agile. Чому саме гнучкий підхід привертає зараз все більше послідовників? В яких випадках його слід використовувати, а де можна обійтися іншими методологіями? Також ми розповіли про ключові елементи фреймворка Scrum, оглянули його основні ролі, активності і артефакти.

Як вижити в період скорочень?

Ми обговорили такий неприємний момент, як скорочення на роботі. Чому відбувається скорочення? Чи можна його уникнути? Як вести себе, коли в компанії масово звільняють співробітників? За що і коли можуть звільнити вас? Коли звільняти заборонено законом? Ми згадали все, що потрібно знати про свої права.

Як стати менеджером в IТ?

Дуже цікавою вийшла розмова про позицію IT-менеджера. Особливо для тих, хто мріяв про таку посаду, але не наважувався зробити певні кроки, щоб її зайняти. Люди коливалися, чи варто взагалі йти в менеджери. Цікавилися, чи можна буде повернутися на колишнє місце роботи, якщо робота не сподобається? Ми поговорили про те, як стати ІТ-менеджером, що для цього треба вміти і знати, які функції доведеться виконувати на цій посаді.

Зміна sprint scope посередині розробки: хто винен і що робити?

Ми поговорили про ситуацію, коли доводиться впроваджувати зміни Скоуп в розпалі розробки. З яких причин це може статися? Що робити в такому випадку? Як запобігти подібним ситуаціям в майбутньому?

Нематеріальна мотивація команди

У нас була цікава розмова про нематеріальну мотивацію персоналу. Високий рівень зарплат, бонуси - це добре, але чи достатньо для заохочення команди? Які є способи нематеріального винагороди? Як вони працюють?

Поговоримо про звільнення

На нашому клубі ми жваво обговорювали тему звільнення. Для будь-якого менеджера перше звільнення - це свого роду бойове хрещення. Звільнити з роботи підлеглого набагато легше, коли чітко знаєш наступне: коли пора звільняти? Як звільняти так, щоб не постраждала репутація менеджера і компанії. Як повідомити про звільнення коректно? Як підготуватися до звільнення співробітника самому? Ми знайшли відповіді на всі ці питання.

Не знайшли потрібну подію?
Заповніть форму-заявку та ми повідомимо вас про майбутню подію