• Бізнес-аналіз ІТ проектів

    Бізнес-аналіз ІТ проектів

Бізнес-аналіз ІТ проектів

Що таке IT бізнес-аналіз

IT бізнес-аналіз - це виявлення бізнес-потреб до програмних продуктів і знаходження рішень бізнес-проблем.

Бізнес-аналіз використовується для виявлення і формулювання необхідності змін в роботі організацій, а також для полегшення цих змін. IT бізнес-аналітики знаходять рішення, які максимізують цінність, що надається організацією зацікавленим сторонам. Бізнес-аналітики працюють на всіх рівнях організації і можуть брати участь у всьому: від визначення стратегії, створення корпоративної архітектури до лідерства, визначення цілей і вимог до програм і проектів або постійного вдосконалення своїх технологій і процесів.

Завдання бізнес-аналізу - зіставити стан існуючих процесів і програмних рішень до потреб замовника і запропонувати варіанти оптимізації поточних процесів, продуктів або організації нових відповідно до завдань бізнесу.

Бізнес-аналітик і його обов'язки в ІТ

Бізнес-аналітик в IТ досліджує проблему замовника, шукає максимально ефективне рішення і оформлює його концепцію в формі вимог, на які в подальшому будуть орієнтуватися розробники при створенні продукту. Він виступає посередником між замовником і командою програмістів протягом усього життєвого циклу проекту.

Бізнес-аналітик безпосередньо впливає на хід розробки. Він повинен мати можливість глибоко вникнути в суть проекту і вивчити великий обсяг інформації в короткі терміни. Йому необхідно володіти базою спеціальних знань і навичок: знати методології збору, аналізу і формалізації, розуміти життєвий цикл ПО, орієнтуватися в основах програмування, тестування, алгоритмів, економіки. Крім цього, бізнес-аналітик зобов'язаний йти в ногу з часом і знати про всі зміни, які відбуваються в світі ІТ.

Eтапи бізнес-аналізу

  1. Аналіз і виявлення потреб замовника
  2. Презентація концепції вирішення проблеми або "болів" замовника
  3. Оформлення концепції в технічне завдання до вимог майбутнього IT-продукту. Бізнес-аналітик використовує різні техніки бізнес-аналізу - побудова моделей процесів і структур, прототипи призначеного для користувача інтерфейсу, сценарії використання
  4. Деталізація вимог у вигляді специфікацій
  5. Консультування програмістів і тестувальників під час розробки продукту
  6. Комунікації із замовником під час процесу розробки продукту.

 

Що таке UML (Unified Modeling Language)

IT бізнес-аналіз не обходиться без моделювання майбутнього IT-продукту. Інструментом бізнес-аналітика є UML. UML - це мова графічного опису для об'єктного моделювання в області розробки програмного забезпечення. UML був створений для визначення, візуалізації, проектування та документування, в основному, програмних систем.

Словник мови UML утворюють графічні елементи. Кожному графічного символу відповідає конкретна семантика, тому модель, створена одним розробником, може однозначно бути зрозуміла іншим, а також програмним засобом, інтерпретують UML. Отже, UML не є мовою програмування, але на підставі UML-моделей можлива генерація коду.

 

Не знайшли потрібну подію?
Заповніть форму-заявку та ми повідомимо вас про майбутню подію