• Kanban

    Kanban

Kanban

Що таке Kanban

Kanban (канбан) - це популярна методологія Аgile, яка допомагає командам удосконалити процес планування завдань і забезпечення продуктивності. Система Kanban заснована на повній прозорості роботи та обміні інформацією в режимі реального часу. Завдання по мірі надходження заносяться в окремий список, звідки кожен розробник може їх отримати.

На відміну від скрам, де від команд вимагають успішного виконання спринтів, система канбан насамперед орієнтується на завдання.

Kanban методологія

У процесі використання scrum багато команд зіткнулися з такими проблемами, як великі витрати від обговорень, зустрічей і величезні втрати часу на стику спринтів (на відкриття і закриття спринту може йти до 2 днів), не завжди в замовника є час, щоб якісно виконувати роль Product Owner і готувати sprint backlog і так далі.

Тому розробники ПЗ часто застосовують такий супергнучкий фреймворк, як система канбан. Методологія Kanban грунтується на ідеї безперервних релізів. Робота команд будується навколо kanban-дошки, де статуси роботи відображаються у вигляді стовпців і доріжок. Дошки візуалізують роботу команди, стандартизують процес, а також допомагають знайти і усунути перешкоди.

Kanban методологія значно простіша, має всього 3 правила для організації процесу (для порівняння, в SCRUM - 9 базових правил, в XP - 13, а в класичному RUP - понад 120). Програмний канбан має багато інших переваг, зокрема, зменшення часу проходження (lead time) кожного конкретного завдання, що прискорює виконання всього проекту в цілому, швидкий зворотній зв'язок від відділу тестування, висока залученість команди в процес розробки (swarming).

Kanban створений на підставі Toyota Production System компанія «Тойота», яка в свою чергу надихалася принципом супермаркету «тримай на полицях тільки те, що потрібно клієнту». Тому в методології kanban дозволяється призупинити завдання, якщо на даному етапі є інші термінові завдання.

Пропонуємо курси Kanban

На нашому тренінгу “Kanban: stop starting, start finishing” ми висвітлимо основні переваги методу канбан і розповімо, в яких випадках він буде оптимальним для застосування. Також познайомимо з широко використовуваними метриками і пояснимо, як впровадити kanban поетапно. Ну і, звичайно, навчимо візуалізувати процес розробки на kanban-дошці.

Крім того, ми розглянемо ситуацію, коли вам необхідно взяти частину методик з Scrum, а частину з Kanban. Всі ми знаємо, що життя любить експериментувати і на практиці проекти бувають дуже різними. Таким чином, ми прийдемо до ще одного framework, який називається ScrumBan.

Ключовою частиною нашого тренінгу є workshop, який дозволить спробувати всі вивчені принципи Kanban на практиці, побачити типові проблеми при застосуванні Kanban і знайти їх рішення. Навчання Kanban дозволить вам бути у всеозброєнні при впровадженні цієї методології на власному проекті.

Не знайшли потрібну подію?
Заповніть форму-заявку та ми повідомимо вас про майбутню подію