• Business Аnalytics Essentials

  Business Аnalytics Essentials

безкоштовний модуль01
Хто такий бізнес аналітик і як ним стати?

Одна з наймолодших і незрозумілих професій на ІТ ринку України - це бізнес аналітик. Професія, що поєднує дві головні складові розробки програмного забезпечення: бізнес і девелопмент. Вона заслужено викликає все більше цікавості в людей яким не завжди подобаються будні тестувальника чи програміста. І в той же час стає цікавою для замовників, які бачать тепер в Українських компаніях не просто потужну експертизу розробників, але й всі завдатки для продакт менеджменту та креативного вкладу у свій продукт. Отже на нашій зустрічі ми поговоримо про те:

 • хто ж такий бізнес аналітик в Українських ІТ компаніях
 • які ключові навики він потребує
 • які є головні шляхи розвитку аналітика
 • і звичайно як стати аналітиком у сучасних реаліях.

Та приправимо це все великою кількістю прикладів з життя та реальних історій успіху та невдач!

Хто такий бізнес аналітик і як ним стати?
Play button v1
дивитись безкоштовно
презентація
Решта модулів
02
03
04
05
06
07
розділ1:  
Старт проекту та аналітичної фази

Як стартувати новий проект? Як зрозуміти і запланувати аналітичні активності? І як правильно почати створення основних артефактів проекту?

Відповідь на ці питання - є наступною важливою стадією роботи аналітика. І вона, перш за все, включає в себе процес планування аналітичних активностей, визначення підходу і процесу бізнес аналізу, які будуть використовуватися аналітиком і командою впродовж проекту. А також початкові воркшопи з замовником, на яких визначаються ключові функції майбутнього продукту.

Важливою частиною цієї фази - є розуміння і підтримка ієрархії вимог, які дозволять бачити повну картину продукту всім проектним учасникам. Так само поговоримо про те, як розпочати складання функціонального опису продукту, специфікації або беклога. Розглянемо принципи його приоритизации і попереднє планування релізів.

модуль
02
купити
розділ1:  
Робота з замовником бізнес вимоги

Бізнес аналіз і бізнес вимоги - це, перш за все, робота з замовником. Знайомство і взаєморозуміння з ним - одна з перших цілей аналітика на проекті. На даному модулі ми відповімо на такі питання:

 • Хто такий замовник і стейкхолдери з точки зору бізнес аналітика?
 • Звідки починається робота з замовником і як з ним налаштувати контакт?
 • Як зрозуміти потреби замовника? І, найголовніше, як врахувати потреби різних груп.

Ми розглянемо основні інструменти, що дозволяють упорядкувати роботу на даному етапі і зрозуміємо, як мотивація окремих стейкхолдерів впливає на проект. І, звичайно, поговоримо про те, джерелом яких вимог є замовник і яку документацію створює аналітик на етапі ініціації проекту.

модуль
03
купити
розділ1:  
Опис та деталі продукту

Наявність бізнес вимог і розуміння повної картини - це важлива складова аналізу. І без деталей реалізації неможливо почати розробку реального продукту.

Те, як описуються функціональні вимоги, і те, які інструменти для цього використовує бізнес аналітик, - сильно відрізняється в залежності від проекту та домену до якого належить продукт.
У цьому модулі ми розповімо про найпоширеніші засоби детального опису вимог до продукту: документи, діаграми і мокап, беручи до уваги як класичні, так і Agile методології.
І відповімо на запитання: яким чином найбільш ефективно використовувати ці інструменти при роботі з командою і замовником.

модуль
04
купити
розділ1:  
Кар’єрний розвиток бізнес аналітика

Уявіть ... Ви досвідчений бізнес аналітик, за вашими плечима вже кілька успішних проектів і ви досить впевнено себе почуваєте в цій ролі. Але ваше майбутнє незрозуміло: куди рости? Як продовжувати свій розвиток як фахівця?

Насправді кар'єра бізнес аналітика визначена в тій же мірі, що і для програмістів або тестувальників. Але так як спільнота і сама роль аналітика в Україні досить молода - не завжди у керівників бізнес аналітиків і у них самих є розуміння, як і куди розвиватися.

Наш модуль розповість як вам, бізнес аналітику:

 • Можна спланувати розвиток своєї кар'єри.
 • Зрозуміти які ще навички потрібні аналітику в професійному зростанні
 • Які сертифікації доступні аналітикам на ринку, і як вони впливають на його зростання?
 • Погляд на розвиток аналітика на заході і які перспективи у українських бізнес аналітиків при переїзді за кордон.
модуль
05
купити
розділ1:  
Комунікації аналітика

Бізнес аналітик, як правило, є ключовою комунікаційною ланкою в проекті. І саме комунікаційні навички аналітика багато в чому визначають якість його роботи і, відповідно, якість продукту.

Хоча ми всі і звикли до спілкування і вивчати щось додатково в цьому напрямку нам здається зайвим, але в дійсності кожному з нас варто володіти інструментами ефективної комунікації. Це не тільки сприяє нашому розвитку як фахівця, але і сильно впливає на проект і продукт, який ми створюємо.
У цьому модулі ми розповімо:

 • Які фактори бізнес аналітики повинні враховувати при комунікації з замовником?
 • Яким інструментарієм користуватися в комунікаціях для отримання максимального результату?
 • Як правильно фіксувати результати комунікацій?
 • Що таке ескалація і коли її використовувати?
 • Яким чином емоційний інтелект допомагає в житті аналітика?
модуль
06
купити
розділ1:  
Аналітик у фазі побудови продукту

Після того як ми закінчили створення бізнес вимог і деталізували їх, робота бізнес аналітика не закінчується, а переходить в іншу стадію. І саме час дізнатися про головні активності аналітика під час девеломпент, а саме:

 • Як аналітик працює з командою на етапі побудови продукту?
 • Яка робота з вимогами повинна проводитися аналітиком на цій фазі?
 • Яким чином еволюціонують і змінюються вимоги в процесі роботи над ними?
 • Як підтримувати вимоги в актуальному стані і чи потрібно це?
 • Як керувати запитами на зміни з боку замовника?
 • Яким чином отримувати зворотний зв'язок від замовника і використовувати його для побудови дійсно потрібного і актуального продукту?
модуль
07
купити